"Nurofen" v tabletách pro děti: návod k použití, analogy, recenze

Nejčastěji předepsané léky pro dětijsou antipyretické látky. Většina z nich jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Tyto prostředky nejenom snižují teplotu. Mají protizánětlivý a analgetický účinek. Dnešní článek vám ukáže léčivo "Nurofen". Dávkování pro děti různého věku a způsob, jakým jsou léky užívány, budou pro vás popsány.

nurofen v tabletách pro děti

Odrůdy léku "Nurofen"

Výrobce přípravku je "RecittBenckiser. "Společnost se nachází ve Velké Británii, takže je na všech baleních cizí název léku, v lékárenských řetězcích najdete několik druhů léků, které se liší ve formě uvolnění." Co je tedy přípravek "Nurofen"?

  • V tabletách pro děti od 6 let.
  • Ve formě čípků určených pro použití od 3 měsíců do 2 let.
  • V sirupu nebo suspenzi pro děti od narození do 6 let (může být více).
  • Tablety "Nurofen Express NEO" (povolené od 12 let).
  • "Nurofen" pro ženy "Express Lady".
  • Kapsule s kapalným složením "Nurofen Ultracap" (přípustné pro použití od 12 let).
  • "Nurofen Forte" s dvojnásobnou dávkou.
  • Tablety pro léčbu migrény "Multisymptom".
  • Nurofen ve formě gelu pro vnější použití s ​​koncentrací 5%.

Co Nurofen říká o lécích obsahujících Nurofen?aplikace? U dětí nelze použít všechny výše popsané léky. Vše závisí na věku dítěte a na symptomech. Podívejme se podrobně na to, jak se lék "Nurofen" (v tabletách) používá pro děti.

Popis léku pro děti

Jaká je složka přípravku Nurofen?Tablety obsahují 200 mg účinné látky (ibuprofen). Také tam jsou další složky v přípravku: kroekarmelloza sodná sůl, laurylsulfát sodný, citronan sodný, kyselina stearová, koloidní oxid křemičitý, mastek, oxid titaničitý, měď, sacharózy, černý inkoust, a tak dále.

"Nurofen" se vyrábí v tabletách pro děti ve věku 8 kusů v balení. Průměrná cena takového zařízení nepřesahuje 150 rublů. Každá tableta je potažena povlakem pro usnadnění jejího použití.

nurofen uživatelská příručka pro děti

Indikace k předepisování NSAID

Pokud doporučuje užívání přípravku Nurofennávod k použití? Pro děti je tento lék užíván jak na radu lékaře, tak bez něj. Lék je často dostupný od rodičů v lékárničce. Koneckonců, dobré životní podmínky dítěte se mohou kdykoli zhoršit. Následující jsou skutečné údaje o použití léku:

  • zvýšení teploty různé povahy a příčiny;
  • syndrom bolesti (zubní, hlava, svalová bolest);
  • migréna a neuralgie;
  • otitis a tonzilitida, stejně jako další onemocnění orgánů ORL.

Léčba je často užívána v kombinaci s jinými léky jako symptomatickou léčbou. Přípravek je předepsán pro zánětlivé onemocnění.

Nurofen pokyny pro použití tablet 200 mg

Důležité informace o dětském léku: kontraindikace užívání

Jak již víte, doporučuje se lék"Nurofen" (v tabletách) pro děti od 6 let. Děti mladšího věku je zástupce jmenován nebo jmenován ve formě pozastavení. Pro děti do tří let jsou preferovány a pohodlnější svíčky. Avšak nejen věk může být důvodem odmítnutí tohoto léku. Jaké další kontraindikace má Nurofen?

Pokyny pro použití tablety (200 mg)zakazuje užívání, jestliže existuje vysoká citlivost na účinnou složku nebo další složky. Pokud má dítě nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou, pak také stojí za to nepoužívat lék. Je zakázáno používat přípravek pro děti se srdečním selháním, vysokým krevním tlakem, onemocněními zrakového nervu. Dětské pilulky nejsou předepsány pro určité nemoci oběhového systému, poruchy sluchu, výrazné patologie vestibulárního aparátu. Pokud má dítě ulcerativní léze gastrointestinálního traktu nebo progresivní krvácení v této oblasti, je přísně zakázáno užívat tento lék.

Další informace o omezeních

Popisuje další omezení použitílék "Nurofen" návod k použití. Tablety 200 mg by měly být podávány velmi pečlivě a až po předběžné konzultaci s lékařem v následujících situacích:

  • poškození ledvin a jater;
  • ischemická choroba a diabetes mellitus;
  • jestliže má dítě alergii, jejíž náprava se provádí perorálními kortikosteroidy;
  • onemocnění žaludku a střev různé povahy a závažnosti.

Anotace také uvádí, že pod dohledem dospělých je nutné podávat léky dětem mladším 12 let.

Dávkování Nurofenu pro děti

Nurofen: dávkování pro malé děti

Jedna pilulka je zobrazena pro dítě. Množství léku by nemělo přesáhnout 4krát denně. Přerušení mezi užíváním léčiva je 6 hodin nebo více. Maximální denní dávka pro děti do 12 let je 1200 mg účinné látky (ibuprofen).

Trvání analgetické terapie neníby měla překročit 5 dnů. Pokud se přípravek používá k odstranění horečky, nemůže být trvat déle než 3 dny po sobě. Pokud po uplynutí stanovené doby všechny příznaky přetrvávají, musíte ukončit léčbu a kontaktovat lékaře, abyste opravili léčbu.

Nurofen tablety z čeho

Jak funguje lék?

Již víte o tabletech "Nurofen": odkud pomáhají, jak jsou přijímány a kdy jsou zakázány. Mnoho rodičů má zájem o princip léku. Koneckonců, musí dát svým dětem léky. Jak a kolik tablet funguje?

"Nurofen" se týká protizánětlivých účinkůNesteroidní látky, které vykazují analgetický a antipyretický účinek. Po převzetí vnitřku se tableta rychle rozpustí a vstřebává se z gastrointestinálního traktu. Lék inhibuje syntézu prostaglandinů, blokuje zánět. To snižuje citlivost receptoru: bolest prochází. Antipyretický účinek se objeví i během jedné hodiny. Účinky drogy jsou dost dlouho. Pokyny říkají, že lék trvá od 4 do 8 hodin. Obvykle se vyžaduje opakovaná dávka léčiva nejméně o 6 hodin později. V některých případech stačí jedna dávka léku.

Nežádoucí účinky

Tablety "Nurofen" od jaké pomoci - ty užje známo. Lék má účinný analgetický a antipyretický účinek. Navíc kompozice odstraňuje zánět a zlepšuje celkový stav pacienta. Ale droga může způsobit vedlejší účinky. Proto před tím, než ji použijete, musíte pečlivě prostudovat instrukci a sledovat všechny její body. Anotace uvádí následující vedlejší účinky:

  • poruchy trávicího systému (nauzea, plynatost, zvracení, průjem, bolest břicha);
  • alergické reakce (edém, kopřivka, pruritus, vyrážka, zpevnění bronchiálního kašle);
  • bolest hlavy, závratě, rozmazané vidění;
  • porušení funkce ledvin a selhání hematopoézy.

Pokud se některý z těchto příznaků objeví, potřebujeteporaďte se s lékařem. S lehkým průběhem komplikací nejsou vyžadována žádná opatření ani lékařská opatření. Stačí jen zrušit léčbu. Pokud dojde k závažným nežádoucím reakcím, pacient se omyje žaludkem, předepsanými sorbenty a očkovacími prostředky. Někdy je nutná hospitalizace.

Nurofen pro děti 4 roky v tabletách

Děti po 12 letech mohou dostat jiné formy "Nurofenu"

Po dosažení tohoto věku může být léčivý přípravekdát jinou formu. Děti po 12 letech věku užívají drogy určené pro dospělé. Dávkování léků se také zvýší. Přípravky "Nurofen Express" (kapsle), tablety "Nurofen" se užívají v dávkách 200 mg až 4krát denně. Lék "Multisymptom" se doporučuje pro 1 pilulku až 3krát denně.

Tablety přípravku Nurofen Forte obsahují dvojnásobnou dávkuaktivní složka. Obsahují 400 mg ibuprofenu. Tento léčivý přípravek je předepsán dětem po 12 letech 1 tabletu ne více než 4krát denně. Obvykle se tato lék používá, když jiné formy léčiva jsou neúčinné.

"Nurofen" (pilulky): poznámky rodičů o tomto léku

Rodiče dětí říkají, že to popisujeČlánek je jedním z nejoblíbenějších drog. Lék je již dlouho používán v pediatrii k léčení bakteriálních a virových onemocnění, které jsou doprovázeny zvýšenou tělesnou teplotou a bolestí. Pro děti je velmi vhodné užívat přípravek "Nurofen". Koneckonců to trvá 6-8 hodin. Lék můžete podat dětem před spaním a odpočívat. Koneckonců, nebudete se muset starat o to, aby teplota stoupala až do rána.

Mnoho matek a tatínků užívá drogu "Nurofen"pro děti (4 roky). V tabletech není předepsáno žádné léky pro daný věk. Pokud však dítě váží více než 20 kilogramů a je schopno polknout drogu bez předběžného skartace, pak je tento formulář dokonale přípustný. Tyto informace nepřímo informují uživatele o návodu k použití.

Náhrady: strukturní analogy a jiné léky se stejným účinkem

Existuje mnoho náhrad pro droguNurofen (tablety). Analogy mají stejnou účinnou látku. Věnujte pozornost obsahu ibuprofenu. Koneckonců, to může být jiné. Proto bude dávkování jiné. Mezi nejoblíbenější analogy patří Advil, Ibuprofen, Brufen, Burana, Mig, Dolgit a další.

Liek můžete také nahradit mnoha dalšímianalgetika s antipyretickým účinkem: Aspirin, Citramon, Paracetamol, Panadol, Analgin a tak dále. Všechny léky by měly být zvoleny lékařem po zohlednění všech individuálních vlastností. Upozorňujeme, že drogy na bázi kyseliny acetylsalicylové mohou být podávány dětem až po 16 letech. V žádném případě nejsou vhodné pro léčbu mladších pacientů.

analogy tablety nurofenu

Lékařské doporučení

Lékaři mluví pouze o pozitivních recenzíchlék "Nurofen". Pediatři říkají, že tato droga je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších, cenově dostupných a účinnějších. Tento lék téměř nikdy nemá negativní účinek. Nejběžnějším vedlejším účinkem je alergie.

Lékaři také informují, že náprava je častose provádí nezávisle. Pokud má dítě náhle horečku nebo bolesti hlavy, je to opodstatněné. Při opakovaném výskytu tohoto příznaku byste však měli kontaktovat lékaře. Koneckonců, lék je ve své podstatě symptomatický. Odstraní projevy choroby, ale nevylučuje její příčinu. Určit, co se přesně děje s dítětem, může být pouze zkušený lékař. Po vyšetření lékař předepíše léky, které lze kombinovat s lékem "Nurofen".

Pokyn uvádí, že tablety nejsouDoporučuje se užívat současně s aspirinem nebo jinými nesteroidními protizánětlivými léky. Lék není kombinován s některými antibiotiky. Diuretické kompozice a sorbenty snižují účinnost antipyretických a analgetik. Pediatři neodporučují zvýšit dávku léku nebo dát dětem drogy. Tento typ léku zajišťuje jeho celo-v-jednom administraci (bez předběžného drcení). Malé děti nejsou vždy schopné polknout pilulku.

Na závěr

Použije se účinná látka "Nurofen"mnoho nemocí. Je univerzální, může odstranit hlavní příznaky onemocnění. Lék je dostupný v různých formách. To dává uživateli možnost zvolit si nejvhodnější léčivý přípravek. Ale to neříká, že droga by měla být používána bezmyšlenkovitě a podle libosti. Zvláště pokud jde o děti. Pamatujte, že byste neměli dávat pilulky dítěti s akutní bolestí v břiše. Koneckonců, lék může odstranit příznaky, v důsledku čehož lékař provede špatnou diagnózu. Použijte lék sami pouze v nouzových případech (pro snížení teploty). V jiných situacích se poraďte s pediatrem předem. Dobré zdraví pro vaše dítě!

Související zprávy
"Nurofenový sirup"
Droga "Intextopan": instrukce na
"Nikoshpan": návod k použití,
Nesteroidní protizánětlivé léky.
Lék "Nurofen": složení a doporučení pro
Tusuprex: návod k použití, cena
Agent "Betametazon". Pokyn pro
"Immunokind": návod k použití,
Sada první pomoci. Lék Nurofen
Populární příspěvky
Sledujte:
Krása
nahoru